silnik gaśnie na wdepniętym sprzęgle

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • silnik gaśnie na wdepniętym sprzęgle

    Koledzy, kilka dni temu zaobserwowałem dziwne objawy.
    Otóż przy wciskaniu pedału sprzęgła, w pewnym zakresie wyraźnie słychać "szuranie/tarcie" (jakby za pedałem sprzęgła pod maską), a przy sprzęgle wciśniętym do końca szuranie ustaje i jest cicho.
    Autko na luzie troszkę się trzęsie (bardziej niż normalnie), na 1-ce i wstecznym te wibracje zdecydowanie bardziej się nasilają. Zauważyłem też, że przy rozpędzaniu jest sporo głośniej niż było.
    Czy to oznacza, że sprzęgło (lub któryś z jego elementów) będzie do wymiany?
    Dziękuję za wszelkie sugestie.
    Pozdrawiam!

  • #2
    silnik gaśnie na wdepniętym sprzęgle

    Jadąc lub zwalniając redukując biegi z 3 na 2 mimo wciśniętego sprzęgła gzśnie silnik i zapala się kontrolka " akumulatora". Mam ten samochód od pół roku. Nie znam go na tyle aby wiedziec co jest grane. Czy jakiś doświadczony kierowca jest w stanie mi pomóc????

    Komentarz

    • zurcio
      RS
      • 2008
      • 2046

      #3
      kedarnedar,

      może to Ci pomoże:
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=3014 :idea:
      lub
      Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

      Komentarz

      • Andrev3
        RS
        S_OCP Member
        • 2006
        • 6116

        #4
        kolega zurcio, Ci podrzucił tematy więc napewno się tam dowiesz, że na 99% to będzie przepustnica. Jeżeli nie pomoże czyszczenie i adaptacja Vagiem to musisz ją wymienić. To jest normalne w tych silnikach
        RENT COMPLEX

        DACAR.team

        Komentarz

        • Janinho
          Rider
          S_OCP Member
          • 2008
          • 390
          • Octavia II (1Z3)
          • BKD 2.0 TDI 140 KM

          #5
          klasycznie przepustnica i tyle
          >>>Moja Octavka<<<

          Komentarz


          • #6
            wielkie dzięki wy wszyscy co tu piszecie jesteście THE BEST bo wasze doświadczenie jest nieocenione. Wielkie dzięki :lol:

            Komentarz

            Pracuję...